AKUPUNTKTURA
REHABILITACJA
DLA SPORTÓWCÓW
HIRUDOTERAPIA
Previous slide
Next slide

O NAS

O nas

Oferujemy Państwu indywidualną fizjoterapię w Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej  HAND-MED w Turku według najwyższych standardów, prowadzoną przez wyedukowanych i doświadczonych terapeutów, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje, aby sprostać najtrudniejszym dolegliwościom.

Nasz cel

W oparciu o ambitny, wykształcony personel proponujemy opiekę rehabilitacyjną dostosowaną do potrzeb każdego pacjenta, niezależnie od stopnia aktywności fizycznej .Stawiamy na wysoką jakość usług oraz komfort każdego pacjenta.Nasza oferta skierowana jest do dzieci, osób dorosłych ,sportowców oraz seniorów..Bardzo szerokie spectrum oferowanych usług stanowi o wyjątkowo uniwersalnej ofercie HAND-MED.

Opinie

Klaudia Adamczewska
Klaudia Adamczewska
Bardzo polecam wizytę u Pani Moniki dla wszystkich kobiet, które są po porodzie!
kizia mizia
kizia mizia
Mimo, iż zabiegi skuteczne to 120 zł za 30 minut jest zdzierstwo. Masaż powinien trwać 40 min, a trwał 30. Więcej nie skorzystam.
Konrad Rybicki
Konrad Rybicki
Miejsce czyste i schludne. Przeszedłem z bólem barku do Pani Moniki i wyjątkowo sprawnie pani Monika się z nim uporała. Cała wizyta przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Cena korzystna a za takie podejście do klienta bez wątpienia należy się 5/5. Polecam każdemu kto zmaga się z problemami układu ruchu.
Tomisko TV
Tomisko TV
nie samowita już nic mnie nie boli czyje się ryba po tym masażu serdecznie pozdrawiam panią Monike S polecam
Rahul Pathare
Rahul Pathare
Excellent place for rehabilitation. I had sciatica on my left foot, I was not able to wal. However, after 3 massages from Kuba, I have got recovered. Place is very clean and tidy. Thanks Kuba...Your fingers are made up of steel 😀. I highly recommend Hand-Med. For massage.

Dowiedz się jak możemy ci pomóc

Pierwsza wizyta

Podczas pierwszej wizyty terapeutycznej odbywa się konsultacja fizjoterapeuty z pacjentem i na podstawie zebranego wywiadu, wcześniej przeprowadzonych badań (RTG, USG, MR itp.) oraz przeprowadzonej diagnozy funkcjonalnej dobierany jest do indywidualnych potrzeb pacjenta indywidualny plan rehabilitacji.  Wszystkie działania fizjoterapeutyczne wykonywane są przez tego samego doświadczonego fizjoterapeutę, który prowadzi od początku indywidualnie zaplanowaną rehabilitację swojego pacjenta. Indywidualnie zaplanowana rehabilitacja może obejmować: odpowiednie techniki manualne, jak również specjalistyczne techniki usprawniające.

Zakres usług

Rehabilitacja dzieci

Metoda Bobath – na czym polega? Bobath to ćwiczenia całego ciała, nie wybranych kończyn. Metoda NDT-Bobath dedykowana jest  osobom z różnego rodzaju deficytami neurologicznymi, jak np. mózgowe porażenie dziecięce, uszkodzenia splotów nerwowych czy choroby nerwowo–mięśniowe.

Fizjoterapia

Oferujemy naszą pomoc w rehabilitacji urazów i stłuczeń sportowych, stanów przeciążeniowych, stanów przed- i pooperacyjnych, zespołów bólowych, bólów głowy, przewlekłych bólów kręgosłupa i innych problemów układu mięśniowo-szkieletowego.

Akupunktura

Akupunktura jest metodą polegającą na stymulowaniu igłą punktów w określonych lokalizacjach. Ta mająca kilka tysięcy lat metoda jest skuteczna w leczeniu wielu dolegliwości, nie tylko układu ruchu.  W praktyce fizjoterapeutów można często spotkać się z wykorzystaniem tzw. Akupunktury równoważącej metodą dr Tana. 

Poznajmy się bliżej

Nasz zespół

Handmed to zespół doświadczonych specjalistów, którzy pomogą Ci znaleźć i usunąć przyczynę Twojego bólu. Oferujemy naszą pomoc w rehabilitacji, stanach przeciążeniowych, stanach przed i pooperacyjnych, przewlekłych bólach kręgosłupa, bólach głowy i innych problemach układu mięśniowo-szkieletowego.

Magdalena Grzesiak

Monika Sobczak

Andrzej Filas

Jakub Szczepaniak

FAQ

Jesteśmy tu by ci pomóc, oto najczęsciej zadawane pytania.

Większości ludzi terapia manualna kojarzy się z masażem, chociaż generalnie masaż to to nie jest. Terapia manualna to najprościej mówiąc zbiór technik, które które wykonuje fizjoterapeuta za pomocą rąk po uprzednim badaniu kontrolnym, wywiadzie i zapoznaniu się z dokumentacją. Mogą dotyczyć różnych aspektów ciała – mięśni, stawów, układu nerwowego i wielu innych.

Akupunktura wywodzi się z tradycyjnej metody chińskiej i jest metodą terapeutyczną, polegającą na wprowadzeniu cienkich metalowych igieł w skórę lub przez skórę w określonych punktach ciała. W Polsce zaliczana jest do medycyny alternatywnej, zwanej inaczej niekonwencjonalną. Z powodzeniem stosowana jest na Wschodzie i bazuje na starożytnym systemie fizjologicznym, w którym zdrowie postrzega się jako wynik harmonii poszczególnych czynności ciała, a także równowagi między organizmem a naturą. Akupunktura jest całkowicie bezpieczną metodą walki z wieloma dolegliwościami bólowymi. Udokumentowana skuteczność i brak niepożądanych efektów ubocznych pozwalają planować leczenie w bólach różnego pochodzenia, przewlekłych zespołach chorobowych i problemach psychosomatycznych. 

Przede wszystkim dobry humor i chęć współpracy, bo Pacjent który nie chce się wyleczyć i współpracować nie jest Pacjentem, któremu można za bardzo pomóc. Oprócz tego, warto zabrać jakiś sportowy strój (żeby nie krępował ruchów podczas badania) oraz zmienne obuwie, np. klapki lub buty sportowe. Jeśli dysponujemy badaniami obrazowymi, takimi jak MRI, TK, USG lub RTG czy innymi, jak najbardziej warto je zabrać ze sobą.

Rehabilitacja Bobath pozwala na diagnostykę oraz prowadzenie terapii u noworodków, niemowląt, dzieci i osób starszych w przypadku:

  • asymetrii,
  • problemów z dystrybucją napięcia (obniżone lub wzmożone napięcie mięśniowe),
  • zaburzeń rozwoju psycho–ruchowego
  • uszkodzeń splotów nerwowych,
  • chorób nerwowo–mięśniowych typu SMA,
  • przepuklina oponowo–rdzeniowa,
  • wad rozwojowych,
  • zaburzeń koordynacji,
  • zaburzeń karmienia,
  • mózgowego porażenia dziecięcego (hemiplegia, diplegia, tetraplegia),
  • nauki pozycjonowania pacjentów w celu przeciwdziałania zmianom wtórnym,
  • odzyskiwania sprawności po udarach.

Sama czynność wkłuwania igieł w ciało nie jest bolesna. Igły są cienkie, dlatego pacjent odczuwać może jedynie niewielkie mrowienie w miejscu, w którym są one wbijane. To jednocześnie oznacza, że igła została wkłuta w odpowiednie miejsce. Po wkłuciu igieł pacjent relaksuje się w pozycji leżącej i w żaden sposób nie jest to dla niego bolesne ani niekomfortowe doświadczenie. Zabiegowi może towarzyszyć relaksująca muzyka, dlatego korzystanie z akupunktury regularnie również ma pozytywny wpływ na osoby na co dzień zabiegane i zestresowane, które szukają odprężenia.

  • Rwa kulszowa, zapalenie nerwu trójdzielnego i korzonki.
  • Bóle głowy i nerwice niewiadomego pochodzenia.
  • Depresje i stany lękowe.
  • Choroby serca – zaburzenia krążenia, żylaki, miażdżyca, nadciśnienie.
  • Choroby narządów ruchu – dyskopatia, przewlekłe i ostre mięśniobóle, zespół bolesnego barku.
  • Choroby uszu, nosa, gardła i oczu, w tym przewlekłe zapalenie zatok.
  • Choroby układu nerwowego – porażenia nerwów, niedowłady.
  • Choroby narządów wewnętrznych – układu pokarmowego: choroby żołądka, jelit, dwunastnicy, wątroby wrzody; choroby układu oddechowego, w tym zapalenia oskrzeli.

Chociaż akupunktura jest bezpiecznym zabiegiem, to jednakże należy zachować ostrożność w niektórych przypadkach, ponieważ jej aktywne działanie może prowadzić do pogorszenia stanu zdrowia. W szczególności akupunktura nie powinna być stosowana u osób, które niedawno przeszły rozległe zawały serca, mają zbyt wysokie ciśnienie tętnicze, chorują na choroby zakaźne oraz schorzenia nowotworowe. Akupunktura jest również przeciwwskazana do stosowania u kobiet w ciąży oraz u osób powyżej 85 roku życia.

Jak najbardziej, większość naszych pacjentów to osoby pracujące w biurach, których bolą okolice karku lub lędźwi, co jest związane właśnie z posturą przyjmowaną podczas pracy przy komputerze. W ich przypadku techniki manualne i akupunktura bardzo dobrze się sprawdzają. Za ich pomocą można szybko rozluźnić spięte mięśni szyi i pleców, zmniejszając, czy wręcz eliminując dolegliwości bólowe. Trzeba jednak pamiętać, że terapia manualna czy akupunktura nie jest lekarstwem na całe zło i uzyskane podczas terapii efekty trzeba po prostu przekuć w ruch, być aktywnym sportowo. W ten sposób najłatwiej utrwalić efekty terapii.

Ćwiczenia oparte są o proces tzw. motor learningu, czyli nauczania poprzez ruch. Odpowiednio należy promować aktywność dziecka w oparciu o prawidłowy rozwój, wykorzystując maksimum jego możliwości. Harmonijne i uporządkowane zasady terapii Bobath mówią o możliwości stosowania przez fizjoterapeutę punktów kluczowych, jak np. miednica, barki. Poprzez te punkty można promować aktywność pacjenta wykorzystując różne techniki, np. taping czy pressure. Pozwala to aktywować mięśnie, przenosić ciężar ciała i w efekcie uzyskać ruch mocno zbliżony do fizjologicznego.  

Jednym z przykładów ćwiczeń w Bobath concept jest aktywne przenoszenie ciężaru ciała, na piłce gimnastycznej, stymulacja unoszenia i kontroli głowy poprzez zastosowania odpowiedniej pozycji i wsparcia. W tym celu można ułożyć dziecko na piłce na brzuchu, następnie umiejscowić jego ręce tak, aby zapewniały podpór na przedramionach. Punktem kluczowym mogą być barki, na których terapeuta układa ręce i wykonuje docisk w kierunku pionowym w dół, do piłki. Ćwiczenia mają za zadanie trening aktywności mięśni dziecka oraz przetworzenie ich na funkcję. To z kolei pozwoli na lepszą partycypację w codziennych czynnościach. 

Zapraszamy...

Kontakt

Telefon

+48 790 880 075

Godziny otwarcia

Poniedziałek – Piątek: 10 – 20

adres

Armii Krajowej 26
62-700 Turek